|  رنگ  |  + 0 -  | 
ADA
بستن این پنجره
راهنما

این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره

مراســم تجلیـل از ورزشکـاران و مــدال آوران صنعت آب و برق استان قزوین خرداد ماه 1401

اولین و دومین دوره مسابقات ورزشی صنعت آب و برق استان در بمهن ماه 1400 به مناسبت میلاد دخت نبی اکرم حضرت فاطمه زهرا (س) و ایام اله دهه مبارک فجر و خرداد ماه 1401 به مناسبت سالروز آزاد سازی خرمشهر با حضور بیش از 160 نفر شـرکت کننده ( بانوان – آقایان) و در پنج رشتـه ورزشی تیـراندازی، دارت، تنیس روی میز، فوتبال دستی و فوتسال آقایان، با همت مسئولین محترم ورزش صنعت آب و برق استان و به میزبانی شرکت آب منطقه ای قزوین برگزار گردید.

نتایج این مسابقات در روز یکشنبه تاریخ  22 خردادماه 1401 با برگزاری مراسم تجلیل از ورزشکاران و مدال آوران صنعت آب و برق استان، با حضور جناب آقای مهندس حسین زاده دبیر محترم شورای مرکزی ورزش و مسئول هماهنگی امور ورزش صنعت آب و برق، سرکار خانم دکتر علیخانی مدیرکل محترم دفتر امور زنان و خانواده استانداری و جناب آقای مهندس ملکی مدیرعامل محترم شرکت آب منطقه ای قزوین و ریاست هیئت ورزش صنعت آب و برق، جناب آقای مهندس بیرنوندی مدیرعامل محترم شرکت آب و فاضلاب، معاونین محترم شرکت توزیع نیروی برق، تولید نیروی برق شهیدرجایی، مدیریت برق شهید رجایی و مدیریت انتقال برق و جمعی از ورزشکاران در محل سالن اجتماعات شرکت توزیع نیروی برق استان قزوین برگزار گردید.

در این مراسم جناب آقای مهندس ملکی ریاست محترم هیئت ورزش صنعت آب و برق استان بیان کردند برای کسب موفقیت های بیشتر از این پس تیمهای ورزشی به صورت مشترک به مسابقات کشوری اعزام می شوند.

در استان شش شرکت وابسته به صنعت آب و برق با حدود ۳ هزار شاغل فعالیت می کنند که به دلیل اهمیت و حساسیت مأموریت آنها و استرس و اضطرابهای ناشی از کار، توجه به سلامت نیروی انسانی به عنوان ارزشمندترین سرمایه برای ما بسیار اهمیت دارد، لذا تلاش کرده ایم با استفاده از فضاهای موجود شرکت زمینه فعالیتهای ورزشی را برای همه کارکنان مهیا کنیم.

وی بیان کرد: ورزش بدون تردید نقش مهمی در کاهش استـرس و مشکـلات کـاری افراد دارد که در این راستـا با راه اندازی سالن های ورزشی دارت، تیراندازی با تفنگ بادی و تپانچه، پیلاتس، بدنسازی، فوتبال دستی، تنیس روی میز و شطرنج زمینه ورزش مجموعه ای از همکاران و خانواده آنها را مهیا کرده ایم.

ایشان یادآورشد: در رشته فوتسال از آقای مهندس حیدرپور بعنوان بهترین مربی دارای مدرکاز کنفدراسیون آسیا که در لیگ های برتر و دسته یک مربیگری می کنند دعوت کردیم تا آموزش ورزشکاران را انجام دهند و رویکرد ما توسعه ورزش همگانی و قهرمانی است تا کارکنان ورزشکار شرکت آب منطقه ای در میادین کشوری نیز حضور یافته و صاحب رتبه شوند.

مهندس ملکی تصریح کرد: قبل از کرونا فعالیتهای ورزشی بسیار مناسب بود اما در دو سال گذشته به دلیل انتشار این ویروس، وقفه ای در کارها ایجاد شد و امروز با بهتر شدن وضعیت استان، فعالیتهای ورزشی و برگزاری مسابقات نیز شتاب گرفته است.

ایشان بیان کرد: در مناسبت های مختلف مسابقاتی را در رشته های مختلف برگزار می کنیم و با هماهنگی مدیران امکان تمرین هفتگی در ساعات اداری هم مهیا شده تا شاهد استقبال بیشتر کارکنان از فعالیت های ورزشی باشیم.

وی تصریح کرد: در مهرماه امسال میزبان رقابت های تیراندازی بانوان وزارت نیرو خواهیم بود و امیدواریم توانمندی های خود در میزبانی را نیز نشان دهیم.

رئیس محترم هیئت ورزش صنعت آب و برق استان یادآور شد: تمامی امکانات ورزشی صنایع آب و برق استان با تعامل انجام شده به طور مشترک در اختیار همه همکاران و خانواده های آنها قرار می گیرد و در رشته هایی که فضای اختصاصی نداریم مانند استخر با اجاره سالن زمینه بهره مندی نیروهای خود را مهیا کرده ایم.

مدیرکل محترم دفتر امور زنان و خانواده استانداری قزوین افزود: با حمایت از ورزش بانوان شاغل در ادارات به ارتقای سلامت جامعه کمک کنیم.

سرکار خانم دکتر علیخانی در این مراسم اظهار داشت: فلسفه ورزش تقویت سلامت جسم و روح است و کسانی که به ورزش مستمر عادت کرده اند از سلامت روانی بیشتری در فعالیتهای اجتماعی نیز برخوردارند.

وی اضافه کرد: در ورزش هیچ فرقی میان زن و مرد نیست و شاید اگر زنان بیشتر به ورزش روی آورند بتوانند خانواده ها و فرزندان را نیز در این مسیر ترغیب کنند.

مدیرکل محترم دفتر امور زنان و خانواده استانداری قزوین تصریح کرد: خوشبختانه ماموریت های ورزشی دستگاههای اجرایی به خوبی تعریف شده و کارکنان دولت نیز می توانند در این فعالیتها حتی در رده های قهرمانی و حرفه ای حضور دشاته باشند و دولت نیز در حد توان از آنها حمایت می کند.

دکتر علیخانی بیان کرد: با توجه به شرایط اقتصادی ایجاد شده در کشور لازم است بین دستگاههای اجرایی هم افزایی بیشتری ایجاد شود و ادارات بتوانند از امکانات ورزشی خود به صورت مشترک استفاده کنند و هزینه ها نیز کاهش یابد.

وی گفت: برای ایجاد انگیزه در ورزش کارکنان دولت هم باید اعتبارات مناسبی ورزشی اختصاص داد و هم زمینه استفاده از فضاهای ورزشی در رشته های مختلف را مهیا کرد تا همه بر اساس گرایش و علاقه خود بتوانند در فعالیتهای ورزشی شرکت کنند. خوشبختانه بانوان نه تنها در فعالیتهای اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بلکه در میادین ورزشی هم بسیار موفق حضور یافته اند و توانمندی های خود را نشان داده اند و با حمایت های بیشتر می توان انتظار موفقیت های بیشتری را از این گروه متصور شد. ایشان از بانوان ورزشکار خواست در میادین ورزشی به حجاب و عفاف اهمیت دهند و الگویی اسلامی را در این عرصه نیز به نمایش بگذارند.

وی بیان کرد: خوشبختانه صنعت آب و برق استان در فعالیت های ورزشی بسیار شایسته و مناسب عمل کرده و توانسته کارکنان زیادی را به همراه خانواده هایشان جذب فعالیت های ورزشی کند و امیدواریم این رویکرد همچنان با جدیت تداوم یابد و شاهد توسعه ورزشهای همگانی نیز باشیم.

جناب آقای مهندس حسین زاده دبیر محترم شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو فرمودند: توسعه ورزش همگانی و آموزش های مهارتی برای ارتقای سلامت کارکنان، بانوان و فرزندان شاغلان صنعت آب و برق در اولویت برنامه های امسال است. کارکنان دولت بیشترین پشت میزنشینی را در طول روز دارند و به همین دلیل معمولا در سنین بالاتر به بیمارهای چاقی، دیابت، فشار خون، کم تحرکی و بیمارهای دیگر مبتلا می شوند که نگران کننده است.

وی افزود: برخی دستگاههای اجرایی مانند صنعت آب و برق به دلیل حساسیت و اهمیت کارشان با استرس و اضطراب بیشتری مواجهند و تنها راه کاهش این استرس بدون تردید ورزش و فعالیتهای بدنی است.

پشت میز نشینی و نداشتن تحرک بدنی بلای جان کارکنان دولت شده و در سنین بالاتر و دوران بازنشستگی پیامدهای ناگواری دارد و سلامت آنها را به مخاطره می اندازد لذا بایستی با ایجاد انگیزه در میان کارکنان دولت بتوانیم به سلامت جسمی آنها کمک کنیم.

دبیر محترم شورای مرکزی ورزش وزارت نیرو یادآور شد: اگر کارکنان صنعت آب و برق در دوران خدمت به فکر سلامت خود نباشند آسیب جدی روحی و جسمی خواهند دید و حتما بهره وری و کارآیی آنها نیز کاهش یافته و با ییامدهای زیادی مواجه خواهند شد لذا وظیفه داریم به تقویت سلامت کارکنان دستگاههای اجرایی به عنوان ارزشمند ترین سرمایه های انسانی اهمیت دهیم.

مهندس حسین زاده تصریح کرد: در بیست سال آینده در ردیف پیرترین کشورهای جهان در خاورمیانه خواهیم بود، لذا از همین امروز همه دستگاههای اجرایی و متولی باید پای کار آمده و به سلامت نیروهای خود اهمیت دهند و ورزش کارمندی و کارگری را جدی بگیرند.

این مسئول ورزشی تصریح کرد: اگر دنبال بهره وری بالا و خدمت رسانی مناسب به مردم هستیم باید نیروهای دستگاههای اجرایی افرادی سالم، بانشاط و پر تحرک باشند و به دور از بیماری ها با انگیزه بالا به مردم خدمت کنند و این مهم با ورزش ممکن می شود.

وی با اشاره به نقش مهم خانواده ها در نظام اسلامی اظهارداشت: بانوان به عنوان رکن اصیل خانواده اگر سلامت باشند بدون تردید شاهد خانواده هایی سالم و پویا خواهیم داشت و از آسیب های اجتماعی نیز دور خواهیم شد لذا در صنعت آب و برق به ورزش بانوان در این دوره اهمیت ویژه داده ایم.

امسال 26 عنوان برنامه ورزشی برای کارکنان و خانواده های صنعت آب و برق کشور پیش بینی کرده ایم که 13 برنامه ورزشی ویژه بانوان همکار است.

مسئول محترم هماهنگی امور ورزش وزارت نیرو اضافه کرد: از آنجا که انجام فعالیتهای ورزشی برای مردان هیچ محدودیتی ندارد اما بانوان حتما بایستی فضاهای مشخص شده داشته باشند لذا لازم است برای ایجاد و در اختیار گذاشتن فضاهای اختصاصی برای ورزش بانوان همت مضاعفی داشته باشیم.

وی اضافه کرد: کارکنان دولت با هماهگنی مدیران خود می توانند در هر هفته تا  4 ساعت در زمان اداری ورزش کنند و این دستورالعمل اجرایی است.

مهندس حسین زاده اظهار داشت: ارزیابی های انجام شده نشان می دهد در دوران کرونا گروه ورزشکاران کمترین میزان ابتلا به کرونا را داشتند و بیماران ورزشکار بسیار سریعتر از دیگران بهبود یافتند که اهمیت این فعالیت را در سلامت افراد نشان می دهد. بر اساس گزارش وزارت بهداشت در ایام کرونا بیشتر افراد مبتلا چاق بودند و 56 درصد به افراد بی تحرک کشور اضافه شد که نگران کننده است.

ایشان یادآور شد: توجه به ورزش فرزندان صنعت آب و برق را جدی گرفته ایم تا خانواده ها درگیر ورزش شوند و سلامت آنها تقویت شود.

وی افزود: برگزاری دوره های آموزشی در وزارت نیرو در اولویت قرار دارد تا به کارکنان دولت آموزش درست نشستن، برخاستن اصولی و امور دیگر را بیاموزیم تا آسیبها کمتر شود.

این مسئول دوری از موازی کاری در دستگاهها برای کاهش هزینه ها را یادآور شد و گفت: دستگاههای اجرایی صنعت آب و برق بایستی با تعامل و همکاری مناسب از همه امکانات ورزشی خود برای توسعه ورزش استفاده کرده و در اجرای برنامه ها و رقابت های ورزشی هم با مصوبه شورای ورزش اقدام کنند تا از موازی کاری پرهیز شود.

جناب مهندس حسین زاده اظهار داشت: از مدیران صنعت آب و برق انتظار داریم از اعتبارات ورزش ادارات کم نکنند و اجازه ندهند فعالیت های ورزشی دچار رکود شود.

در پایان این مراسم از 52 نفر ورزشکاران و مقام آوران صنعت آب و برق استان قزوین تجلیل شد و به رسم یادبود لوح تقدیر و هدایایی اهداء گردید.

لازم به ذکر است در این مراسم هدایای تعدادی از ورزشکاران و مقام آوران به مرکز طلیعه مهر که مرکز نگهداری کودکان معلول جسمی-ذهنی (زیر 14 سال) می باشد اهداء گردید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 تاریخ ثبت : 30 خرداد 1401
  آخرین به روزرسانی :
صادق زاده
 1294
سایتـــ های مرتبطـ

آمار بازدیدکنندگان

 • کاربران آنلاین : 20
 • بیشترین بازدید همزمان : 465
 • بازدید امروز : 1,991
 • بازدید دیروز : 3,081
 • کل بازدید : 5,071,068
 • آخرین به روزرسانی : 13 اسفند 1402 15:23:35
 • شناسه IP شما : 44.192.20.240

راه‌های تماس با ما

 • آدرس : قزوین، میدان امام خمینی، بلوار شهید باهنر، شرکت آب منطقه ای قزوین
 • کدپستی : 3419743193
 • تلفن : 028-33239655-8
 • فاکس : 028-33225074
 • پست الکترونیکی : info[at]qzrw.ir
 • پیامک : 10002833225071
 • تلفن گویا : 028-33239655-8