شنبه, 27 مهر 1398
 |  رنگ  |  + . -
ADA
بستن این پنجره
این سایت مطابق با استاندارهای ADA برای نابینایان مناسب‌سازی شده و سازگاری این استاندارد در بخش‌های مختلف لحاظ گردیده است.
بستن این پنجره
خط انتقال و تصفیه خانه آب شرب از سد طالقان به استان قزوین
مراحل اجرایی سد بالاخانلو
مراحل اجرایی سد مخزنی نهب
سال رونق تولید
نجات آب هدیه ای به آیندگان است
حفاظت آب های زیر زمینی نیاز به عزم ملی دارد
صرفه جویی در مصرف آب حتی به اندازه یک قطره ارزشمند است
نگاه نگران نسل های آینده را با مصرف بهینه آب به آرامش تبدیل کنیم
سد طالقان

استان قزوین با مساحنی حدود 15830کیلومترمربع در 45کیلومتری غرب تهران و در موقعیت جغرافیایی 48درجه و 45دقیقه تا 50درجه و 50دقیقه طول شرقی و 35درجه و 37دقیقه عرض شمالی و در همسایگی استانهای تهران،مازندران،گیلان،زنجان،همدان و مرکزی واقع شده و بلندترین نقطه آن ارتفاعات سیالان با 4175متر و پست ترین نقطه آن در حاشیه سد منجیل با 300متر ارتفاع از سطح دریای آزاد می باشد.این استان دارای 6 شهرستان قزوین،بوئین زهرا،تاکستان،آبیک،البرز و آوج و دارای 25شهر،19بخش و 46دهستان می باشد.

اقلیم استان نیمه خشک و متوسط بارش سالانه آن حدود 317میلی متر بوده و عمده فعالیتهای آن صنعت،کشاورزی،بازرگانی و خدمات می باشد.جمعیت استان براساس آماربرداری سال 1390حدود1201565نفر می باشد.

این استان به لحاظ سوایق تاریخی،فرهنگی،پتاسیل های آب و خاک و کشاورزی ،موقعیت خاص جغرافیایی و طبیعی ،نزدیکی به پایتخت و همچنین وجود صنایع مهم دارای شرایط و جایگاه ویژه ای در کشور می باشد.این شرایط ویژه زمینه را برای رشد و توسعه استان در زمینه های مختلف فراهم ساخته است و ممنوعیت استقرار صنایع تا شعاع 120کیلومتری تهران نیزعامل مهم دیگری است که توجه سرمایه گذاران بزرگ را در بخش صنعت به این منطقه جلب نموده است.

 

درباره استان قزوین

میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان قزوین

 

 

 

 

 

 

 

 بازدید:3080
آخرین به روزرسانی: 1395/11/09